Система очистки води – завершальний етап побудови комплексної системи водопостачання.

5

Обов’язково, перш ніж визначитися з системою або методом водоочистки треба провести детальний аналіз води. Тільки на підставі аналізу можна впевнено вибрати правильну схему підготовки води і забезпечити по-справжньому чистою та корисною водою Ваш будинок.

Протягом одного дня ми надамо Вам аналіз води, наші аналітики проведуть повний хімічний і бактеріологічний аналіз, і ми з упевненістю зможемо сказати, придатна вода для пиття або ні. Якщо показники вашої води будуть відхиляться від норм, наші фахівці підберуть для Вас раціональне рішення, і Ви зможете придбати той фільтр або систему очищення, які дійсно працюватимуть в інтересах Вашого здоров’я.

Найчастіше, за допомогою фільтрів доводиться виправляти наступні недоліки води:

Механічні домішки (пісок, вапняк, каламутність) суттєво погіршують якість води і стають причиною засмічування трубопроводів, систем опалення та поливу. Для їх видалення необхідно використати фільтра грубої механічної очистки.

Фільтр тонкої механічної очистки затримує мікрочастинки, котрі можуть проходити крізь попередній фільтр, а також і ті, що утворюються в результаті механічного витирання фільтруючих елементів. При використанні вугільних картриджів, фільтр виконує функцію тонкої механічної фільтрації, а також тонкої хімічної фільтрації (для видалення із води хлору, органічних забруднень, для покращення смаку та запаху води).

Найчастішими проблемами води із свердловин у Львові та Львівській області є великий вміст заліза та сірководню.

Залізо у воді створює іржавий наліт, забруднює трубопроводи і є непридатною для пиття. Для очищення такої води необхідно використати систему фільтрів для знезалізнення.

Часто вода зі свердловини має неприємний запах сірководню. У звичайних умовах такий запах вивітрюється, але системи водопостачання у приватних будинках закриті та не мають контакту із повітрям. Тому, відкривши кран, людина відчуває запах (особливо від гарячої води). Найефективнішим засобом для усунення запаху сірководню є система аерації.

Ще один показник якості води, який часто доводиться коректувати, – це жорсткість. Білий наліт на сантехніці, накип у чайнику та пральній машині, забруднення трубопроводів опалювального обладнання – все це солі кальцію та магнію. Для зниження їх вмісту в воді використовують системи пом’якшення.

Вищенаведені спеціальні фільтра очищення води можуть суміщатися, зменшуючи як загальні габарити обладнання, так і його вартість. У деяких випадках можна використати один фільтр для видалення різних забруднень: заліза, марганцю, солей жорсткості, аміаку, органічних речовин і т. д. Такий фільтр є системою комплексної очистки.

Система зворотнього осмосу, що монтується на кухні, забезпечить сім’ю достатню кількість (50-100 літрів за добу) доочищеної питної води високої якості. Вона видалить із води залишки хлору, органіки, заліза, важких металів, мікроорганізми, знизить її жорсткість та загальну мінералізацію.

Вибір системи очистки (фільтру) залежить від її хімічного складу та потрібної кількості очищеної води.

Типове, наперед підібране обладнання водоочистки, «на всі випадки життя» – зазвичай неефективне.