Коронки твердосплавні

Коронки твердосплавні діаметром 59-171 мм.

Призначені для обертального і обертально-ударного колонкового буріння з очищенням забою промивної рідиною в породах середньої твердості.

Коронки поділяються на групи:

  • СМ — різцеві для буріння малоабразивних порід
  • Коронки типу СМ5 призначені для буріння переважно малоабразивних монолітних і слаботріщеноватих порід V – VI категорій буріння (доломітів, вапняків, глиняних і піщаних сланців і т.п.).
  • Коронки типу СМ6 призначені для буріння малоабразивних монолітних і тріщінуватих порід VI – VII категорій буріння (доломітів, вапняків і т.п.).

[nggallery id=13]

  • СА — мікрорізцові самозагострювані для буріння абразивних порід середньої твердості.
  • Коронки типу СА5 і СА6 призначені для буріння переважно абразивних монолітних порід VI – VIII категорій буріння (пісковиків, діоритів, габро, порфіритів, вапняків і т.п.).

[nggallery id=14]

 

Коронкові труби

Коронкові труби діаметром 71-146 мм.

[nggallery id=15]

Колонкові труби застосовуються для колонкового буріння з відбором керна. Іх виготовляють із товстостінних безшовних сталевих труб довжиною 1,5…6 м, кожна з яких має внутрішню різьбу на обох кінцях.

Застосовуються разом із кернорувачем та коронкою.

 

Кернорувачі

Кернорувачі діаметром 71-146 мм.

[nggallery id=28]

Кернорувач – це циліндр з конічною внутрішньою поверхнею, куди поміщається конічна пружина з повздовжнім перерізом. Він закріпляється на різьбі між коронкою і колонковою трубою.

При бурінні кільце виштовхується у розширену частину конічного пазу.

При підйомі бурового снаряду кільце пересувається в його звужену частину, стискається і заклинює керн, після чого бурова колона піднімається.

 

Фрезерні переходи

Фрезерний перехід призначений для з’єднання бурової штанги з колонковою трубою.

[nggallery id=16]